Site Rengi


Beykent Su Kaçağı Tespiti

Beykent Su Kaçağı Tespiti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
5 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Beykent Su Kaçağı Tespiti

Yaşam alanlarımızda olan su kaçaklarının tespiti önceki zamanlarda evin neredeyse büyük bir kısmının zeminin kırarak tespit edilirdi. Fakat son zamanlarda gelişen teknoloji ile kirli su kaçaklarını ve temiz su kaçaklarını birkaç dakika içinde tespit eden su kaçağı bulma cihazları kullanılmaya başlandı.

Usta ellerde olduğunda bu cihazlar nokta atışı yaparak çok hızlı bir şekilde kirli su ve temiz su kaçaklarını dakikalar içinde bulabiliyor. çok hızlı bir şekilde Beykent su kaçağı tespiti yapıldığında yaşam alanlarımızda çok fazla bir yeri kırıp dökmeden su kaçağı sızıntısı tamir edilebiliyor.

Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazların usta ellerde olması da tabii ki önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Usta bir elde olan su kaçağı cihazları kısa bir süre içerisinde su kaçağı tespitinden sonra tamirini de hiçbir şekilde tüm evin zeminin kırarak değil evin zemininde çok küçük delikler açarak tamir edebiliyor.

Alt Kattaki Komşuya Su Damlama Sorunu Nedenleri

Evimizdeki alt komşumuza lavabo giderlerinden veya tuvalet giderlerinden su damladığında hem komşumuz hem de biz çok rahatsız oluruz. Çağırılacak olan ustanın hemen arızayı tespit ederek aşağıdaki komşuya verdiğimiz zararın telafi etmek isteriz.

Uzman ekipler tarafından Beykent su kaçağı tespiti yapılmasının ardından hemen arızanın giderilmesi için çalışmalar başlatılır. İlk olarak suyun hangi borudan, temiz su giderinden mi yoksa kirli su giderinden mi geldiğini tespit için su kaçağı tespiti yapan cihazlar kullanılır.

Su kaçağı tespiti yapan cihazların suyun kaçağını tespit etmesinden sonra tamir işlemine başlanılır. Su kaçaklarındaki tamir işlemleri çok uzun bir süre almamaktadır. Son zamanlarda yapılan tamirlerden sonra mutfak ve banyo azami bir saatte kullanılmaya başlanılabilir.

Gizli Su Sızıntıları Nasıl Anlaşılır?

Su sızıntılarının bazıları direkt olarak dışarıdan görünürken bazı su sızıntıları ise dışarıdan görünmeden oluşabilir. Bu su sızıntılarına gizli su sızıntısı adı verilmektedir. Gizli su sızıntısı genellikle damlama gibi bir su sesi veya boyalarda veya parkelerde kabarma ve boyaların renginin sararması ile karşımıza çıkabilir.

Gizli su sızıntılarının bulunması için de teknolojiden yararlanarak üretilmiş su sızıntısı bulma cihazları kullanılır. Bu cihazlar nem ölçer cihazlar, akustik su dinleme cihazları, termal kameralar, kirli su kameraları olarak bilinmektedir.

Görünen su sızıntıları da bu cihazlarla tespit edilir, gizli su sızıntıları da bu cihazlarla tespit edilir. Nem ölçer cihazlar, akustik su dinleme cihazları, termal kameralar, kirli su kameraları cihazlarından Beykent su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra gizli ve görünür su sızıntılarının tamirine geçilir.

Su tesisatındaki sızıntıları teknolojik cihazlar nokta atışı yaparak tespit ettiğinden dolayı hem su kaçağı tespiti hem de tamir çok kısa sürede bitirilerek, su sızıntısı yaşam alanımızın neresindeyse o alan kullanılmaya tekrar başlanabilir.

Eski Binalarda Demir Su Boruları

Her su borusunun bir kullanım ömrü bulunmaktadır. 30 yıldan eski binalarda kullanılan demir su borularının ömrü ise plastik borulardan çok daha hızlı bir şekilde bozulur. Demir kirli su boruları ve temiz su borularındaki çatlak ve delikler genellikle paslanmadan dolayı oluşan arızalardır.

Bu arızaların tespiti de aynı plastik borularda olduğu gibi nokta dinleyişi yapan teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Fakat plastik borular gibi eski binalardaki su boruları bölüm bölüm tamir edilemediğinden dolayı bu boruların tamamını plastik borularla değiştirmek daha akıllıca bir yöntemdir. Plastik borular demir boruların yerine konulduktan sonra uzun bir süre kesinlikle damlama yapmaz temiz bir şekilde kullanılır.

04 Aralık 2016
692 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla