Site Rengi


Beylikdüzü Petek Temizleme

Beylikdüzü Petek Temizleme
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Beylikdüzü Petek Temizleme

Türkiye’nin ve İstanbul’un önemli semtlerinden biri olan Beylikdüzü’nde birçok petek temizleme şirketi vardır. Ayrıca genel olarak İstanbul merkezli olan tesisat ya da petek temizleme şirketlerinin Beylikdüzü için hizmet verenleri de vardır.

Petek temizliği yılın belli zamanlarında yapılması gereken ve yapılmadığında büyük sorunlara yol açabilen tesisat işlerinden bir tanesidir. Eğer zamanlama konusunda geç kalınırsa bu sorunlar büyüyebilir. Bunun için mutlaka iyi bir araştırma yaptıktan sonra Beylikdüzü petek temizlemeşirketlerinden bir tanesi ile anlaşarak petek bakımı ve temizliği yaptırmalısınız.

Petek temizleme işlemi 2 şekilde gerçekleşir. Eğer düzenli olarak petek temizliği yaptırıyorsanız bu işlem artık petek bakımı gibi olmuştur ve uzun süredir temizlenmeyen peteklere göre daha kısa ve pratik olarak gerçekleşir. Diğer bir seçenek ise uzun süre kullanılmayan peteklerin temizlenmesidir. Bu işlem daha uzun sürecektir çünkü petek temizleme işlemi dikkatli yapılması gereken bir işlemdir.

Beylikdüzü petek temizleme şirketleri ya da tesisatçıları bu konuda profesyonel bir hizmet vermektedir. Birçok kere belirttiğimiz gibi aslında kolay olan petek temizleme işlemi, profesyonel olmayan tesisatçılar tarafından gerçekleştirildiğinde zor ve uzun bir işleme dönüşebilmektedir.

Kalorifer Peteği Şikayetleri

Kalorifer petekleri temizlenmeye ihtiyaç duydukları zaman birkaç belirti ile kendilerini gösterirler. Genel olarak baktığımızda bu belirtiler tüm kalorifer çeşitleri için benzerdir diyebiliriz. İnsanlar genellikle şu şikayetler ileBeylikdüzü petek temizleme şirketlerine danışırlar:

  • Kaloriferlerimin altı buz gibi
  • Bazı kalorifer peteklerim çalışmıyor
  • Odalar tam ısınmıyor
  • Kombiyi açmama rağmen kaloriferler yeteri kadar ısınmıyor

Bunlar en genel şikayetlerdir. Başta da söylediğimiz gibi markası ne olursa olsun petekler kirlendikleri zaman aynı belirtileri gösterirler. Mesela kaloriferlerimin altı buz gibi diyorsanız bu durum kirli petek göstergesidir. Ayrıca bazı kalorifer peteklerinin çalışmaması da aynı şekilde kaloriferlerin kirlendiğinin bir göstergesidir. Bu durumlar da odaların tam olarak ısınmamasına neden olur. Odalar tam ısınmadığında ise birçok sorun ile karşı karşıya kalınır.Beylikdüzü petek temizleme şirketleri de bu konuda çalışıp hizmet vermektedir. Aynı şekilde kombiler yüksek derecelerde açılsa da kalorifer petekleri tam olarak ısınmıyorsa bu da bir kalorifer peteği kirlenmesinin sonucu olarak görülebilir.

Kalorifer Peteklerim Kirli, Nasıl Temizletebilirim?

Kirli kalorifer peteklerinin temizliği ve bakımı için pek çok Beylikdüzü kalorifer temizleme şirketi vardır. Bu şirketler hakkında kısa bir araştırma yaparak internet üzerinden bu şirketlerin iletişim bilgilerine ulaşabilir ve bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Güvenilir bir Beylikdüzü petek temizleme şirketi ile iletişime geçtiğiniz zaman evinize gelerek kalorifer peteklerinizin ölçümlerini yaparlar. Tabi ölçüm işleminden önce kirli olan ve temizlenmesi gereken petekler kontrol edilir. Kalorifer petekleri belirlenip temizlik işlemine başlamadan önce Beylikdüzü petek temizleme şirketleri size hem yapacakları iş ile ilgili ayrıntılı bilgi verirler hem de fiyatı size söylerler.

Petek temizliği yapılırken ilk işlem kalorifer petekleri içindeki ısınmayı sağlayan suyun boşaltılmasıdır. Bu su dışarıdan gelen tozlar ile kirlenir bu yüzden de boşaltılması gerekmektedir. Bu su boşaltıldıktan sonra ise kir kalıntıları olabileceği için kalorifer peteğinin içi de güzelce temizlenir. Böylelikle kaloriferleriniz Beylikdüzü petek temizleme şirketleri tarafından kolayca temizlenmiş olur.

Petekleri Temizletmezsem Ne Gibi Sorunlar Ortaya Çıkar?

Eğer kalorifer peteklerinizin zamanında temizlenmesini sağlamazsanız, öncelikle evleriniz ısınmayacaktır. Ayrıca kirli peteklerden dolayı elektrik faturalarınız da artacaktır çünkü kaloriferler ısınmadığı için ısınmaya çalışıp daha çok enerji harcarlar. Ayrıca kirli petekler havaya kirli gaz karıştıracağı için solunum yolu ile geçebilen hastalıklara yakalanma riskinizi de arttırmış olacaksınız. Beylikdüzü petek temizleme şirketleri ya da bazı şirketlerinBeylikdüzü petek temizleme tesisatçıları bu konuda size yardımcı olacaktır.

04 Ekim 2016
941 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla