Site Rengi


Beylikdüzü Tesisat

Beylikdüzü Tesisat
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
22 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Beylikdüzü Tesisat

Tesisat işleri, evler ve dükkânlar için en önemli işlerden bir tanesidir. Türkiye genelinde tesisat işleri için birçok şirket vardır. İstanbul’da da pek çok semt olduğu için her semt ile ilgilenen yine birçok şirket bulabilirsiniz. Bu semtlerden biri olan Beylikdüzü tesisat konusunda şirketlere sahiptir.

Tesisat birçok işlemi kapsayan bir sektördür. Petek temizliği, su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma gibi pek çok alt başlıktan bahsedebiliriz. Tesisat işleri denildiğinde her ne kadar insanlar büyük bir endişe duysa da Beylikdüzü tesisat şirketleri bu konuda sorunlu olan yerler ile ilgilenerek insanların endişelerinin bitmesini sağlar. Tesisat sektörünün ilgilendiği alanları şu şekilde belirtebiliriz:

  • Kalorifer petek temizliği ve bakımı
  • Boru ve gider tıkanıklıkları
  • Su kaçağı bulma ve kapatma

Kalorifer Petek Temizliği ve Bakımı

Kaloriferler özellikle kış aylarında en çok ihtiyaç duyulan şeylerden bir tanesidir. Beylikdüzü tesisat şirketleri kalorifer peteklerinin temizlenmesi ve bakımı için hizmet verir. Kalorifer peteği yani radyatör temizliği aslında oldukça basit bir işlemdir. Eski yöntemler artık yerini teknolojik yöntemlere bırakmıştır.

Petek temizliği için gelen şirketler ilk olarak peteklerinizin içindeki kirlenen suyu boşaltırlar. Bu esnada Beylikdüzü tesisat şirketleri etrafın kirlenmemesine önem verirler. Daha sonra kalorifer peteğinin içine bazı temizleyici kimyasallar koyarak, kalorifer peteğinin temizlenmesini sağlarlar. Ardından bu su da çıkarılarak petek temizliği tamamlanmış olur.

Beylikdüzü tesisat şirketleri petek temizliğine çok önem verirler. Çünkü kalorifer peteklerinizin temizliğinin ve bakımının yapılmaması durumunda pek çok olumsuz sonuç ile karşılaşabilirsiniz. Mesela kirli kalorifer petekleri daha az ısınacak ya da hiç ısınmayacaktır. Bu nedenle de eviniz ya da ofisiniz de yeteri kadar sıcak olmayacaktır. Ayrıca kirli petekler daha fazla enerji harcayarak, elektrik faturalarınızın artmasına ve bütçenizin sarsılmasına neden olurlar. Bu da insanların en fazla şikâyet ettiği ve Beylikdüzü tesisatçılarına danıştığı konulardan bir tanesidir. Son olarak eğer kalorifer petekleri düzenli olarak temizlenmezse, sürekli olarak kirli hava buharı çıkardıkları için odanın havasını da kötü etkileyeceklerdir. Eğer kötü hava buharını sürekli olarak solursanız, bazı hastalıklara yakalanma riskiniz de artacaktır. Bu nedenlerden dolayı güvendiğiniz bir Beylikdüzü tesisatçısı ile konuşarak düzenli kalorifer peteği bakımı ve temizliği yaptırmalısınız.

Boru ve Gider Tıkanıklıkları

Evlerdeki en büyük tesisat sıkıntılarından bir tanesi de boru ve gider tıkanıklıklarıdır. Beylikdüzü tesisatçıları bu konuda da sıkıntısı olan insanlara yardımcı olmaktadır. Öncelikle tıkanıklık olduğundan şüphelenilir. Bunun için mesela tuvaletlerdeki tıkanıklarda sifon tam olarak temizleme yapmaz, mutfaklarda ise lavabodaki sular kalır ve borulardan geçişi sağlanamaz. Bu şekillerde kolaylıkla boru ve gider tıkanıklıkları olduğunu anlayabilirsiniz. İlk olarak eğer çok büyük bir tıkanıklık yok ise marketlerde satılan lavabo açları kullanabilirsiniz. Ama düzelmiyorsa mutlaka Beylikdüzü tesisat şirketlerinin size bir tesisatçı göndermesini istemelisiniz. Tesisatçılar ilk olarak kameralı görüntüleme sistemleri ile tıkanıklığın olduğu yerleri tespit ederek ardından bu tıkanıklıkların açılması için yine kameralı robotlar gönderirler. Yani kırmadan tıkanıklıklarınız açılmış olur. Bu sistemler sayesinde Beylikdüzü tesisatçıları hızlı ve kolay bir şekilde tıkanıklıklarınızı açarak sizlere yardımcı olurlar.

Su Kaçağı Bulma ve Kapatma

Duvarlardaki nemlenmeler, boya ve alçıların dökülmesi, tavanlarda rutubet oluşumu ve fayans aralarından suların sızması gibi durumlarda evlerinizde su kaçağı olduğundan şüphelenirsiniz. Eğer yakın bir zamanda su kaçağı arızası ile karşılaşmadıysanız ve yeni yöntemlerin nasıl olduğunu bilmiyorsanız, su kaçağı olduğunda endişe duyabilirsiniz. Fakat endişelenmenize gerek yoktur. Beylikdüzü tesisatçıları veya Beylikdüzü tesisat şirketleri artık kameralı bazı robotlar kullanarak duvarlarınızı kırmadan su kaçağını bulup kapatabiliyorlar. Üstelik bu işlemler çok kolay.

İlk olarak su kaçağı olduğundan şüphelendiğinizde bir Beylikdüzü tesisatçısı çağırmalısınız. Daha sonra evinize gelen Beylikdüzü tesisat şirketinin ustaları, su kaçağı olabilecek yerlerde bu bahsettiğimiz kameralı görüntüleme sistemleri ile kaçağın olduğu yerleri tespit ederler. Su kaçağı tespit edildikten sonra aynı cihazlar ile kaçakların kapatılması işlemi gerçekleşir.

04 Ekim 2016
1.185 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla