Site Rengi


Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece su kaçağı tespiti son sistem teknolojik cihazlar ile kırma dökme olmadan yapılan bir tesisat tamiratıdır. Su kaçakları yapılar için büyük problemler oluşturmaktadır. Eskimiş tesisat borularında yıpranmadan dolayı borularda küçük delikler oluşur. Borunun içindeki sular bu deliklerden damlama şeklinde duvarların içine dolar ve duvarın yapısını bozar. Duvarın tüm direnç özelliğini kaybetmesine neden olan sular bir süre sonra duvar yüzeylerinde de belirir. Duvar yüzeyinden boyaların dökülmesine ve sıvaların kabarmasına neden olan su kaçakları önlem alınmadığı takdirde duvarda küflenme yaparak rutubet oluşumuna sebebiyet verir. Yaşam alanlarında rutubetli ortamların olması ise son derece olumsuz durumlar oluşturmaktadır. Bilindiği gibi rutubetli ortamlarda temiz hava dolaşımı yok denecek kadar azdır. Temiz havanın olmayışı ise önemli sağlık sorunlarına yol açacaktır. Özellikle de çocuklarda ve yaşlılarda üst solunum yoluna bağlı enfeksiyonların görülmesi, romatizma ağrılarının ve eklem hastalıklarının şiddetlenmesi gibi durumlar söz konusu olacaktır. Duvarlarda herhangi bir su kaçağı belirtisi fark edildiğinde Büyükçekmece su kaçağı tespitiişlemlerinden yararlanılması gerekmektedir.

Tespitlerde Kırma Dökme Olmasın Diyorsanız Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

  • Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve boruların içini görüntülemek için kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır.
  • Su kaçağı tespitlerinde uzman teknik ekip, akustik dinleme cihazları ile tesisat sistemlerinin geçtiği her noktayı detaylı bir şekilde dinlemektedir. Bu dinlemeler sırasında su kaçağı olan bölgeler noktasal olarak tespit edilmektedir. İleri teknoloji ürünü olan bu cihazların yanlış nokta tespit etme ihtimali yoktur.
  • Tespiti yapılan bu arızalar kameralı görüntüleme sistemleri ile görüntülenerek arızanın büyüklüğü ve nasıl bir işlem uygulanması yönünde fikir sahibi olunmaktadır. En net şekilde görüntülenen boru içindeki tüm arıza durumları ortaya çıkmaktadır.
  • Tesisat borularında oluşan bu su kaçak yerleri Büyükçekmece su kaçağı tespiti ile bulunduktan sonra kimyasal kapatıcılar ile borunun yüzeyi kapatılmakta ve su kaçağı problemi ortadan kaldırılmaktadır. Su kaçağı kimyasalları var olan boru delinmelerini kapatırken aynı zamanda sonradan olacak boru aşınmalarının ve yıpranmalarının da önüne geçmektedir.

Büyükçekmece Su kaçağı Tespiti ile Suların Kaçacak Alanı Kalmıyor

Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemleri bu kadar kaliteli ve garantili şekilde olurken aynı bölgede bu cihaz sistemlerini kullanmadan su kaçağı tespiti işlemleri yapan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının çalışmaları için ise ilk işlem olarak kırma yapması gerekmektedir. Tesisat borularının geçtiği tüm duvarlar ve fayanslar kırılarak su boruları açığa çıkarılmaktadır. Açığa çıkan bu su borularına tazyikli sular basılmaktadır. Basınçlı sular borudaki kaçak olan yerlerden sızıntı yapacak ve su kaçağı tespiti yapılmış olacaktır. Fakat su borularına basınç verilmesi son derece tehlikeli durumlar oluşturmaktadır. İlk seferde su kaçağının bulunamaması halinde bu basınç verme işlemi devam edecektir. Fakat ustalık mahareti yeterli olmayan kişilerin yapacağı bu işlemlerde su borularının patlama riskleri çok yüksektir. Büyük bir şans eseri borular patlamadı ve su kaçakları olan alanlar bulundu. Cihaz sistemine sahip olmayan tesisat firmaları bulunan bu su kaçak bölgelerine kaynak yaparak su kaçağı problemini çözecektir. Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerinden çok daha fazla yorucu ve masraflı olan bu işlemler günlerce sürebilmektedir. Evlerde mutfak, banyo ve su borularının geçtiği antre duvarları kırılacak ve evlerin içinde büyük bir inşaat alanları oluşturulacaktır. Bu alanların oluşması ise hem tamirat masraflarını arttıracak hem de tüm yaşamsal düzeni sekteye uğratacaktır. Paranızın tam karşılığında modern tesisat hizmetleri almak istiyorsanız Büyükçekmece su kaçağı tespiti çalışmalarından yararlanın hem garantili hem de kolay tesisat çalışmalarından yararlanın.

05 Ekim 2016
813 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla