Site Rengi


Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile yapılan işlemlerde kırma dökme olmadığı gibi tamiratlar çok kısa sürelerde sonlanmaktadır. Bu işlemlerin kısa sürelerde bitmesi ve kırma dökme işlemlerinin olmaması hem maliyetleri düşürmekte hem de evlerde yapılan tamiratlarda yaşamsal düzenler bozulmamaktadır. İş yerlerinde ise tesisat tamiratlarında işletmeler kapanmamakta ve herhangi bir zarar durumu oluşmamaktadır. İşletmeler müşterilerine hizmet verirken bu tesisat işlemleri yapılabilir. Çünkü ne ses ne de kırma dökme işlemi uygulanmamaktadır.

Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerine geçmeden önce su kaçağının oluşumları zararları ve nasıl sonuçlar doğurduğu üzerine birkaç cümle yazmak daha doğru olacaktır. Su kaçakları tesisat borularında oluşan deliklerden ve kırıklardan suların damlaması sonucu yapı içine dolması ile oluşan tesisat arızalarıdır. Duvarların içinde birikinti oluşturan sular yapının fiziki ve kimyevi bileşenlerine zarar vererek inşaat malzemelerinin tüm dayanıklılık özelliklerini yok etmektedir. Duvar içinde biriken sular duvar içinden kendine akma yolu bularak bir süre sonra duvar yüzeyine çıkmaktadır. Duvar yüzeyinde nemlenme ve damlama şeklinde olan bu sular duvarların küflenerek rutubetlenmesine neden olmaktadır. Rutubet ise ortamdaki temiz hava dolaşımını yok eden ve kirli havaların oluşmasına sebep olan bir durum oluşturmaktadır.  Su kaçakları çok boyutlu zararları olan tesisat arızaları arasındandır. Su kaçaklarının son ve en büyük zararı ise tesisat borularının patlaması ve yaşam alanlarının su baskınlarına uğramasıdır. Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerinde şu şekillerde bir çalışma yöntemi izlenmektedir.

Büyükçekmece’de Dünya Kalitesinde Cihazlar İle Tesisat Hizmetleri

  • Tesisat teknolojilerinde kullanılan ve Avrupa kalitesinde üretilmiş olan akustik dinleme cihazları ile tesisat borularının geçtiği duvarların üzerinde dikkatli bir dinleme yapılmaktadır. Büyükçekmece su kaçağı tespitiişlemlerinde kırma dökme olmadığı için tüm tesisat noktaları dinlenir ve borulardaki her boyuttaki hasarlar ve delinmeler bulunur.
  • Akustik dinleme cihazları ile bulunan bu su kaçağı bölgelerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek hasarın deliklerden mi yoksa boruda bir kırılmadan mı kaynaklandığı belirlenir. Büyükçekmece su kaçağı tespitiişlemlerinde kullanılan kameralı görüntüleme sistemleri yüksek ölçekte görüntü kalitesi sunduğu için boru içindeki her detay görülür ve nasıl bir işlem uygulanacağı belirlenir.
  • Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerinde su kaçaklarının bulunmasının ardından ve kameralı görüntüleme sistemleri ile görünmesinin ardından su kaçak bölgelerine özel boru kapatıcı kimyasal ilaçlar uygulanmaktadır. Bu ilaçlar ile boru yüzeyindeki her türlü delinme ve çatlak kapatılarak borudaki su kaçağı önlenmiş olmaktadır.

Cihaz Olmayan Tespitlerde Kırma Dökme İşlemleri Uygulanmaktadır

Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemlerinde bu kadar kaliteli ve profesyonel işlemler uygulanırken aynı bölgede hizmet veren ve cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları bu kadar kaliteli ve sorunsuz işlem verememektedir. Çünkü cihaz kullanımı olmayan tesisat tamiratlarında kırma dökme işlemleri olmaktadır. Bu işlemler ise son derece meşakkatli ve aşırı derecede pahalı olmaktadır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları su kaçakları tespiti için tüm duvar noktalarını kırmakta ve açığa çıkan su borularına basınçlı sular vererek su kaçağı olan bölgeleri bulmaya çalışmaktadır. Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemleri ile kıyaslanmayacak derece pahalı ve sorunlu bir işlem olmaktadır.

Su Kaçaklarına Profesyonel Müdahaleler

Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemleri evlerinin değerlerini ve paralarının kıymetini bilen herkesin başvurması gereken tesisat işlemlerini sunmaktadır. Yapılan su kaçak tespitlerinde ve tamiratlarında uzun yıllar garanti verilmektedir. Cihazlar ile su kaçak bölgelerinin ana noktaları göründüğü için sorunlar kökten çözülmekte ve borularda bir daha su kaçağı problemleri yaşanmamaktadır.

05 Ekim 2016
721 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla