Site Rengi


Doğalgaz Tesisatı

Anasayfa » Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatçısı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
14 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?

Loading...

Ortalama bir ailenin ev masrafları göz önünde bulundurulduğu zaman yapılan en büyük harcamaların ısınma alt başlığında toplandığı tespit edilmektedir. Isınma sistemleri içerisinde kullanılan doğalgazın kullanım alanları her geçen gün artış göstermektedir. doğalgaz tesisatçısı bu konu hakkında bir diğer deyiş ile bu artış hakkında net bilgiler ile sizi kuşatabilir. Bu artışın ana sebeplerinden bir tanesi doğalgazın diğer sistemlere göre çok daha kolay bir biçimde işlenmesidir. Bunun yanı sıra kurulum sırasında belirli bir fiyat ödemeniz gerekse bile bu işlem sonucunda kurulan sistem ile tasarruf edeceğinizden emin olabilirsiniz.Doğalgaz tesisatçısı vasıtası ile siz de bu güvenli ısınma şeklinden faydalanma hakkını elde edebilirsiniz.

Sistemin Özellikleri

Doğalgaz tesisatçısı ile döşenen ısı siteminin sorunsuz bir biçimde çalışacağının garantisi verilebilir. Doğalgaz asıl olarak tehlikeli bir madde olmasına rağmen düzgün kullandığı ve tesisatın kurulumu sağlam bir biçimde yapıldığı zaman ortaya çıkan sonuçlar çok verimli olmaktadır. Sistemin özellikleri ve dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında kısa bir biçimde bilgi verilmek istenirse şu şekilde bir tablo ile karşılaşılmaktadır;

 • Keşif işlemi çok iyi bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Kombinin nereye bağlanacağı çok iyi bir analizden sonra karar verilmesi gereken noktalar arasında bulunmaktadır.
 • Isı sistemine bağlı olan kalorifer sisteminin şap üstü olmasına çokbüyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • Kaçak detektörü vasıtası ile bazı zamanlarda kaçağın olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Doğalgaz tesisatçı ekipleri tarafından sistem hakkında bilmeniz gereken ana noktalar size bildirilecektir. Sistem hakkında detayların bilinmesi nemli noktalardan bir tanesidir.

Petek Seçimi

Doğalgaz tesisatçı ekipleri size evinizin nasıl bir petek ile daha iyi ısınacağı hakkında da çok net bilgiler verebilir. Doğalgaz sistemi evlere kurulduğu sırada eve döşenecek olan peteklerin de seçimi ve kurulumu yapılmaktadır. Peteklerin odaların ısınmasını verimli bir biçimde gerçekleştirilmesi için iyi bir biçimde seçilmeleri gerekmektedir. Petek seçimi sırasında kimi kişilerin asıl önceliği dekoratif olması olurken bazı kişiler için sadece ısıyı iyi bir biçimde tüm ortama yayması olmaktadır. Bu seçimin yapılırken peteklerin temizliği ne kadar sıklıkta ihtiyaç duydukları da en önemli noktalardan bir tanesidir.Ddoğalgaz tesisatçısı vasıtası ile hangi peteklerin sizin eviniz için uygun olduğunu çok kısa bir süre içerisinde anlayabilirsiniz.

Doğalgaz Hakkında bilinmesi Gereken Noktalar

Doğalgaz kullanımı çok karlı olsa da eğer gerekli olan önlemler alınmazsa kısa bir süre içerisinde felakete dönüşme riskini içerisinde bulundurmaktadır. Bu riski almamak ve tehlikesiz bir biçimde doğalgaz kullanımı gerçekleştirmek istiyorsanız doğalgaz tesisatçı tarafından belirtilen şu önemli noktalara göz atmak gerekmektedir;

 • Doğalgaz tesisatının döşenmesi sırasında monte edilen havalandırmanın hiçbir aman kapalı olmaması gerekmektedir. Belirli aralıklar ile bu havalandırmanın dışında ortamın pencerelerinin açılması sureti ile havalandırılmasının çok mantıklı olacağının altını çizmek gerekmektedir.doğalgaz tesisatçıişlemleri arasında bu havalandırma mekanizmasının kurulmasının da bulunduğu belirtilmelidir.
 • Tesisat baca bağlantısı vasıtası ile döşenmiş ise kişilerin mutlak suret ile bu bacaların durumunu belirli aralıklar ile kontrol ettirmeleri gerekmektedir açık ve temiz olmayan baca bağlantılarının tehlike arz ettiğini belirtmek gerekmektedir.
 • Doğalgaz tesisatçı ekipleri tarafından sıkça belirtilen noktalardan bir tanesi de gaz kaçağı hissettiğiniz anda evde veya tedbir maksadı ile evin dışında bulunan bütün doğalgaz bağlantılarının kapatılması gerektiğidir.

Eğer belirtilen bu noktalara özen gösterilirse sorunsuz bir biçimde bu ısı sistemi kullanılabilir…

Doğalgazcı

Isınma sistemleri içerisinde popülerliğini her geçen gün artıran bir seçenek olan doğalgaz tesisatı çok dikkatli bir biçimde döşenmesi gereken seçenekler içerisinde bulunmaktadır.Doğalgazcı bunu çok hızlı ve tehlikesiz bir biçimde gerçekleştirmektedir. Doğalgaz sisteminin kurulması sırasında ev içerisinde belirli tadilatlar ortaya çıksa ve belirli bir miktar parayı ödemeniz gerekse de tesisat kurulduktan sonra elde edeceğiniz tasarruf tüm bu zorluklara değecektir. Doğalgaz tesisatı kurulurken seçilecek olan peteklerin nasıl özelliklere sahip olması gerektiği size doğalgazcı tarafından çok net bir biçimde bildirilebilir. Peteklerin seçimini1n ne denli önemli olduğu ilerleyen zamanlarda sık sık karşınıza çıkacaktır. En yüksek performansa sahip petek çeşidinin alüminyum olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Demir döküm petekler çok daha fazla tercih edilseler de sağladıkları performans çok da yüksek değildir.

Kullanım Alanı

Doğalgazın sadece ısınma amacı ile kullanılmadığını aynı zamanda ev içerisinde bulunan ocakların da doğalgaz ile çalışabileceğini vurgulamak gerekmektedir. Hem tüp masrafından veya elektrikli ocak masrafından kısa bir sure içerisinde kurtulabilirsiniz.Doğalgazcı sayesinde çok kısa bir sure içerisinde doğalgazın kullanım alanları hakkında bilgi alabilir ve bu kaynağı çok verimli bir biçimde kullanma yolunda adım adım ilerleyebilirsiniz. Kullanım şekilleri bakımından üçe ayrılan doğalgaz tesisatları Doğalgazcı tarafından üç ayrı başlıkta incelenmektedir. Bu başlıklar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Doğalgaz kombi tesisatı
 • Doğalgaz şofben tesisatı
 • Doğalgaz soba tesisatı

Bu üç tür içerisinde en masraflı olan kombi tesisatı iken yine en verimli olan tür de kombi tesisatıdır. Soba vasıtası ile doğalgaz kullanmak isteyen kişilerin tesisatın kurulumunda ve kullanımında çok dikkatli davranması gerekmektedir.Doğalgazcı ekipleri size bu konuda gerekli olan önemli uyarıları yapacaktır.

Tesisat Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgazcı ekipleri çok kısa bir süre içerisinde tüm ısınma tesisatınızın kurulmasını ve bunun yanı sıra en yüksek miktarda maddi tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Tesistı kuran ekibin tam manası ile konusunda uzman olması gerekmektedir. Kombi tedbir amacı ile evin dışarısına monte edilmelidir. Bu tür tedbirler alındığı takdirde ısı sistemi hiçbir biçimde sorun ile karşılaşılmadan çok kısa bir süre içerisinde kullanıma açılabilir. doğalgazcı vasıtası ile evinize kadar gelecek olan ekiplerin sizi sistemin kullanımı hakkında bilgilendireceğinden emin olabilirsiniz. Doğalgaz sistemi ile takılması gereken ventilasyon bir diğer deyiş ile havalandırma sisteminin takılıp takılmadığından haberdar olmak gerekmektedir. Ventilasyon konusu doğalgaz sistemleri içerisinde en büyük öneme sahip olan ve tehlike kovucu önlemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgazcı tarafından belirtilen ve ev içerisinde gaz kokusu hissedildiğinde yapılması gereken üzerine basıla basıla altı çizilen noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

 • Gaz hissettiğiniz andan itibaren kesinlikle küçük bir kıvılcıma bile sebep olmamanız gerekmektedir. Doğalgazın yanıcı bir gaz olduğu unutulmaması gereken noktalar arasında bulunmaktadır.
 • Elektrik açma kapama görevini gören düğmelere mutlak suret ile dokunmamanız gerekmektedir.Doğalgazcı tarafından belirtilen en önemli noktalardan bir tanesi de budur. Bazı kişiler elektrik açma kapama butonlarından kıvılcım oluşabileceğini bilmemektedirler.
 • Cihazınızın ana vanası nerede ise bunu tam manası ile kapatmanız gerekmektedir.
 • Bina içerisinde bulunan diğer daireler eğer dolu ise mutlak suret ile uyarılması gerekmektedir.
 • Doğalgaz tesisatının döşeme işlemi yapılırken ek olarak monte edilen bütün havalandırma bölümlerini açılması gerekmektedir. Bu sistemin kapalı olması olası tehlikeyi kat ve kat artırmaktadır.
WhatsApp WhatsApp Tıkla