Site Rengi


Gürpınar Su Kaçağı Tespiti

Gürpınar Su Kaçağı Tespiti
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
6 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Gürpınar Su Kaçağı Tespiti

Gelişen teknolojinin su kaçağı tespitinde de kullanılması su tesisatçılarını ve ev sahiplerini oldukça rahatlattı. Gürpınar su kaçağı tespiti artık teknolojik cihazlarla oldukça kolay bir şekilde yapılıyor.

Su kaçağı tespiti için termal kameralı cihazlar, nem ölçer cihazlar, akustik ses dinleme cihazları ve kirli su sızıntısı bulma kameraları kullanılıyor. Usta ellerde kullanılan su kaçağı tespiti cihazları birkaç dakikada evinizden komşunuza akan su sızıntısını bularak kısa bir sürede tamirini gerçekleştirebiliyor.

Su Tesisatçıları Ne İş Yaparlar?

Bazı kişiler elektrik tesisat tamirinden bazı kişiler ev tadilatı işinden anlayabilir. Yani mesleği ne olursa olsun bu işleri ustaca olmasa da amatörce yapabilen insanlar vardır. Fakat su tesisatındaki kaçakların tespiti ve tamiri kesinlikle büyük bir ustalık isteyen işlemlerdir. Su kaçağı bulma işlemi ve su kaçağı tamir işlemi amatör kişiler tarafından yapıldığında sonuç çoğu zaman hüsranla bitebilir.

Su tesisatçıları ne iş yapar? Su tesisatçılarının yaptığı işler kapsamına giren bir çok görev bulunmaktadır. Bu görevlerden bir çoğu çok kısa sürede gerçekleştirerek ev sahibine teslim gerçekleştirilir.

Gürpınar su kaçağı tespiti petek temizliği, pimaş açma, tıkanıklık açma, sıhhi tesisat tamiri su tesisatçılarının yaptığı işlerden sadece bir kaçıdır. Bu görevlerin hepsi iyi bir ustalık gerektirmektedir. Usta bir su tesisatçısı su kaçaklarındaki sorunları, pimaş tıkanıklıklarını ve sıhhi tesisat tamirini kısa bir sürede temiz bir şekilde müşteriye teslim edebilir.

Su tesisatını baştan başa tekrardan döşemek, inşaatlara su tesisatı döşemek işlemleri de su tesisatçıları tarafından yapılmaktadır. Su tesisatçıları kirli su giderleri, lavabo yerleştirme işlemleri ve kalebodur döşemeciliği de yapmaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Su tesisatçıları tarafından yapılan petek temizliğinden sonra kombilerde ve merkezi ısıtma sistemlerinde ısıda yükselme ve yakıtta daha az kullanım tasarrufu yapılmaktadır.

Eskiden evlerde kullanılan sobaların boruları ve soba içleri her yıl iki kez olmak üzere temizlenirdi. Çünkü kullanılan yakıt birikimleri temizlenmediğinde boruların aralarından veya bacadan duman sızmaları olarak ev sahiplerini rahatsız eden bir kokuya maruz kalınırdı.

Tam olarak petek temizliği de kirli havanın teneffüsünden kaçmak için yapılmalıdır. Çünkü evelerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız peteklerin de su dolaşımı sağlayan borularının ve petek içlerinin atıklardan ve tozdan dolayı kirlenip koku ve yakıtta fazla harcama yaptığı bilinmelidir. Bu yüzden petek temizliği her evde ve işyerinde yılda bir kez olmak üzere yapılmalıdır.

Gider Açma

Gürpınar su kaçağı tespiti yapılma aşamasında bazı sorunlar gider tıkanıklığı yüzünden oluşmaktadır. Gider tıkanıklığı yüzünden oluşan su kaçaklarında mutlaka gider iyi bir şekilde açılmalıdır.

Eğer evimizin lavabo veya banyo giderinde tıkanıklık oluştuysa ilk olarak tıkanıklığın derecesini ve sebebini bilmemiz gerekmektedir. Küçük lavabo gideri tıkanıklıklarında karbonatlı su veya pompalama sistemi işe yarayabilir.

Fakat lavabo giderlerinde ve tuvalet giderinde oluşabilen tıkanıklıkların bazıları kağıt peçete, saç artıkları ve temizlik artıkları ve gidere oyuncak kaçması gibi atık malzemelerin giderleri tıkamasından dolayı oluşabilir. Bu tarz tıkanıklıklardan dolayı pompalama veya karbonatlı  sıcak su giderleri açmaya yetmeyecektir.

Gidere bir nesne kaçmasından dolayı tıkanması bazen plastik gider borularının sökülerek içlerindeki nesnelerin çıkartmasıyla yapılmaktadır. Fakat gider açmak için kullanılan cihazların yeterliliğinden yararlanarak da tıkalı su gideri açılabilir.

Binalarda görülen gider tıkanıklıkları genellikle borularda kullanılan fazla eğimden dolayı oluşmaktadır. Fazla eğim yani fazla dirsek kullanıldığında gidere kaçan her çeşit nesne bu dirseklerde kalarak etrafına pislik toplandığından dolayı gitmesinin zorlanmasından dolayı oluşur.

07 Aralık 2016
926 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla