Site Rengi


Petek Temizleme

Petek Temizleme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
8 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?

Loading...

Petek Temizleme

Yaşam alanlarının ısıtılmasında son derece hayati öneme sahip olan peteklerin yüksek ısı yayması ve doğal gaz faturalarının da düşük gelmesi için belli dönemlerde temizlenmesi gerekmektedir. Petek temizleme işlemleri birçok açıdan avantaj sunmakla birlikte tamamen kişilerin yararına bir hizmet olmaktadır. Petek temizleme işlemlerini aynı soba temizleme gibi düşünebiliriz. Uzun süre yanan sobanın içerisinde ve borularındaki birikintileri herkes bilir. İşte petekler de uzun süreler boyunca temizlenmeyince içerisinde kireç ve balçık birikimi oluşturmaktadır.

Uzun süreler boyunca sıcak suya maruz kalan petekler bu durumdan dolayı alt bölgelerinde kireç tabakaları oluşturmaktadır. Peteğe yapışan bu kireç tabakalarının içerisine aynı zamanda çamur ve kir parçaları da gelmektedir. Sıcak su ile gelen ve peteğin içerisinde birikinti oluşturan bu maddeler peteğin ısı yaymasını engellemektedir. Petek bu yüzden dolayı oda içerisini tam anlamıyla ısıtamaz ve soğuk kış günlerinde hiç istenmeyen durumlar yaşanır. Petek yeteri kadar ısıtmadığında ise ilk başvurulan yöntem kombinin daha çok açılması olacaktır. Normalin çok üzerinde açılacak kombi de yüksek doğalgaz faturası getirecektir. Petek temizleme işlemleri olmadığı takdirde hem iyi ısınılmamış hem de yüksek doğalgaz faturası ödenmiş olacaktır.

Petek Temizletmenin Avantajları

Bu olumsuz durumun önüne geçmek için ise tamamen cihaz sistemleri ve yüksek kalitedeki petek temizleme kimyasalları ile petekleri temizliyoruz. Temizlenen petekler en az 2 yıl süre ile sıcaklık değerlerini en üst sıralarda tutuyor ve bu süre zarfında en düşük sıcaklık ayarında en yüksek ısı alındığı için doğalgaz fatura bedelleri de oldukça düşük geliyor. Petek temizleme işlemleri tamamen cihaz sistemleri ile yapılacağından dolayı yaşam alanlarının düzeni bozulmaz ve işlemler de çok kısa zaman aralıklarında bitirilmiş olur. Hiçbir şekilde ortama kir ve pislik bulaştırılmadan petek temizliği yapılır ve yüksek oranda avantaj sağlayacak bir hizmet sunulmuş olur.

Petek temizleme işlemlerinde öncelikle peteklere tazyikli su makineleri bağlanmakta ve peteğin içerisine su verilmektedir. Bu işlem sayesinde peteğin içerisindeki yapışmamış hareket halinde bulunan tüm pislikler çıkartılmış olur. Ardından kimyasal petek temizleme ilaçları peteklerin içine gönderilir ve bir süre beklenir. Bu kimyasal ilaçlar peteklerin iç kısımlarına yapışmış olan tüm kiri pisliği ve kireç birikintilerini sökecektir. Kimyasal ilaçların kalite oranları aynı zamanda temizlik oranlarını da belirleyecektir. Bu yüzden de firmamız tamamen Avrupa kalite standartlarında üretilmiş olan kaliteli petek temizleme kimyasallarını kullanmaktadır. Aynı şekilde petek temizleme makineleri de orijinal ve kaliteli cihazlar olmakla birlikte işlev güçleri çok yüksek makinelerdir. Bu şekilde kaliteli bir petek temizleme işlemi sonrasında peteklerin temizliği iki yıl boyunca kendini korumaktadır.

Kaliteli Cihazlar İle Petek Temizleme

Petek temizleme işlemlerinden sonra peteğin içerisine özel koruyucu ilaçlar da bırakılmaktadır. Bu koruyucu ilaçlar peteğin erkenden kireç tutmasının önüne geçmekte ve yüksek ısı değerini uzun sürelere yaymaktadır. Kaliteli bir şekilde gerçekleşen petek temizliğinden sonra peteğin ısısı oldukça artacak ve kombi ayarı da en düşük seviyeye inecektir. Son derece yarar sağlayacak olan petek temizleme işlemleri iki yılda bir yaptırılmalıdır. Bu süreden daha uzun temizlenmeyen petekler hiçbir şekilde sıcaklık yaymayacak ve yüksek masraf oluşturacaktır.

Her zaman için en yüksek cihaz kalitesi ve en profesyonel işçilik hizmetleri ile sunulacak olan petek temizleme işlemleri sonrasında soğuk kış günlerinde bile en kaliteli ısıyı alırken aynı zamanda en düşük doğalgaz faturalarını ödeyeceksiniz. Bu sayede de petek temizleme için ödenen ücretler bir süre sonra aile bütçesine geri kazandırılmış olacaktır.

WhatsApp WhatsApp Tıkla