Site Rengi


Su Kaçağı Tespiti Avcılar

Su Kaçağı Tespiti Avcılar
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
4 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Su Kaçağı Tespiti Avcılar

Eğer evinizde veya iş yerinizde alt komşunuzu rahatsız eden bir kirli su kaçağınız veya temiz su kaçağınız varsa, bu su kaçağının tespiti artık çok kolay. Su kaçağı tespiti Avcılar modern ekipmanlar kullanarak gelişmiş teknolojik cihazlarla su kaçağınızın olduğu yeri hemen tespit ederek müdahale ediyor.

Su kaçağı tespiti çok kısa bir sürede yapıldıktan sonra kullanılan teknolojik cihazların sayesinde hiçbir şekilde su kaçağı bulunan yere kırma dökme uygulaması yapılmadan tamir işlemi sonuca ulaştırılmaktadır.

Evinizdeki Su Kaçağını Nasıl Anlarsınız?

Su kaçağı olan yerde su kullanımı yapmadan tüm muslukları ve sifon giderinin vanasını kapatın. Daha sonra su saatini kontrol ederek su saatinin ibresinin dönüp dönmediğine bakın. Eğer su saatinizde dönme varsa, evin içindeki temiz su musluklarından da hiçbir şekilde su akmıyorsa o zaman evinizde mutlaka su kaçağı bulunmaktadır.

Kombinizde su kaçağı olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız kombi suyunuzun kullanmadığınız halde bitip bitmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kombinin içindeki suyunuz kullanmadığınız halde sürekli bitiyorsa o zaman su kaçağınız olabilir. Kombinin su kaçağının nereden çıktığını göremiyorsanız o zaman Su kaçağı tespiti Avcılar uzmanlarından yardım alabilirsiniz.Avcılar Su Tesisatçısı

Kalorifer peteklerinden damlayan sular evin içerisine damlayacağından dolayı kaloriferlerden olan su kaçaklarının tespitini hemen yapabilirsiniz. kaloriferlerin en fazla boru bağlantı yerlerinden kaçak olmaktadır.

Kaloriferlerdeki su kaçaklarının bir kısmı da dışarıdan suyun görüntüsü olmadığı halde duvarda kabarma, yer döşemesinde kabarma, yer döşemesi parke ise parkelerde su kaçağı yüzünden şişme görülebilir.

Su Kaçağı Tespiti Hangi Cihazlarla Bulunur?

Nem Ölçen Cihazlar: Gayet başarılı bir şekilde ortamın 5 derece derinliğindeki suyun nemini ölçerek su kaçağını tespit etmeye yarayan cihazlardır. Bu cihazlarla tavanlardan akabilmesi olağan temiz su kaçakları, kalebodur altındaki temiz su borularından dışarıya akabileceği düşünülen temiz su giderlerindeki arızalar tespit edilmektedir.

Akustik Dinleme Cihazı: Akustik dinleme cihazları Su kaçağı tespiti Avcılar su kaçağı bulma işlemi yapan kişiler tarafından en fazla kullanılan cihazlardan birisidir. Akustik dinleme cihazları yerin üzerine kurulan cihazlarla nokta atışı yaparak su kaçağının olduğu yeri hemen bulabilen cihazlardır.

Termal Kameralar: Bu termal kameralar genellikle sıcak su borularında olan sızıntılar için yardımcı cihazlar konumunda işe yaramaktadır. Bu cihazlar sıcak su borularına salınarak o yönde su kaçağını oluşturacak bir kırık ve çatlak olup olmadığına karar vermek amacı ile kullanırlar.

Pis Su Kameraları: Pis su kameraları genellikle cihazın sistemi üzerinden pis su kanalına gönderilen cihazın bir parçasının geçtiği yerleri su üstündeki ekrandan göstermesi ile su kaçağının tespitini kolaylaştıran cihazlardır.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Yukarıda saymış olduğumuz cihazlarla yapılan su kaçaklarının tespiti çok kısa sürede yapılarak hemen işleme geçilmektedir. Su kaçağı tespitlerinden sonra küçük bir yerden boruların kırık olduğu yerlere girilerek tamir gerçekleşir.

30 yıldan daha eski binalarda kullanılan demir boru sistemlerinin bozulması plastik su giderleri borularından farklı durumda arıza gösterirler. Demir borular genellikle zamana yenik düşerek paslanma sonucunda delinerek bozulurlar. Eski binaların betonlarında ezilmeler ve su geçirgenlik fazla olduğundan dolayı alt komşuya damlama diye tamir edilen su kaçakları eski binalarda biraz daha fazla görülmektedir.

Demir borularda da su kaçağı tespiti kesinlikle kırılıp dökülmeden yapılabilmektedir. Plastik boruların su kaçağını bulma ile demir boruların su kaçağını bulma işleminde aynı araçlar kullanılmaktadır. Fakat demir boruların tamiri mümkün olmadığından ev veya işyerinin tüm tesisatındaki demir borular plastik borularla değiştirilir.

29 Kasım 2016
745 kez görüntülendi
WhatsApp WhatsApp Tıkla