Site Rengi


Su Kaçağı Tespiti

Anasayfa » Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
19 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 4,26.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?

Loading...

Tesisatların sorun alanları oldukça fazladır. Kimi tesisatın tıkanma sorunları, kimisinin de taşma sorunları vardır. Fakat bu sorunların en derini ve zararlısı su kaçaklarıdır.su kaçağı tespiti için özel cihazlar geliştirmiştir. Bu cihazlar, sayesinde çoğu insanımızın uğraşmak zorunda olmadığı ve yanlış bildiği su kaçakları bulma işlemlerinden kurtulmalarını sağlamaktadır. su kaçağı tespitibu anlamda önemli bir işleve sahip olarak, su kaçakları sorunlarında büyük bir dert sinyalini en güzel bir çalışma içerisinde gerçekleştirmektedir.

 • Su kaçaklarının etkisi büyüktür ve kısa sürede önlem alınması gerekir.
 • Önlem alınmazsa, sürekli olarak bir binada yıpranma ve alt katlara su damlamaları gerçekleşir. Kimi zaman bu sızıntılar elektrik sistemini dahi çökeltmektedir.
 • Sürekli yüksek fatura gelir ve kullanmadığınız suların parasını da ödemek sorunda kalırsınız.
 • Ayrıca su kaçağının olduğu yer her zaman için sorunun oradan kaynaklandığını göstermez. Çünkü binanın iç sıvası ve düzeni bir tesisattaki çatlaktan sızan suyu çok farklı yerlere taşıyabilir ve zayıf alandan dökülmesine neden olabilir.

İşte tam bu sorunlar için su kaçağı tespiti konusunda adım adım kırarak suyun izini takip etmek değil, tüm tesisatı inceleyerek su sızıntısının yerini bulmaktadır. Bu sayede etkili ve başarılı olarak gerçekleştirmiş olduğu hizmette, su kaçaklarından en ufak bir iz dahi kalmamaktadır. Sorunun ana kaynağı yani su sızıntısına neden olan tesisat bulunarak direk olarak müdahale edilmektedir.

Su Kaçaklarına Önlem Alınmazsa…

su kaçağı tespitinde, su kaçaklarına önlem alınmadığında bazı sorunların çok zararlı etmenleri olabileceğini kaydetmiştir. Bu sorunların her biri su kaçakları konusunda ciddi anlamda bir zarar veren etmenlerin oluşmasına neden olmaktadır. Su kaçaklarına zamanında önlem alınmazsa ve üzerinde düşülmezse;

 • Binayı içten içe sürekli çürüten ve zayıflatan sorunlarla karşılaşılır,
 • Sıvaların dökülmelerine neden olan etmenler patlak vermeye başlar,
 • Duvarda çeşitli renk değişimleri ve sarımsı bir kabarık oluşur,
 • Duvarlar ve tavanlarda terlemeler meydana gelir,
 • Zamanla küflenmeler olur,
 • Özellikle gider borularında bir sızıntı olduğunda etrafa yayılan pis koku hayatı çekilemez kılabilir,
 • Bir apartman dairesinde üst komşuysanız alt katınızdaki komşunuza su damlamaları gerçekleşir.

Bu sorunların her biri günümüzde yaşanmış ve su kaçağı tespiti ile su kaçakları başarılı bir şekilde bulunarak onarılmıştır. Bu sayede bazı sorunlar daha oluşmadan müdahale yapılabilmiştir. Etkili bir çalışmanın neticesinin olumlu sonuçları su kaçağı tespiti ile düzeltilmiştir.

Su Kaçakları Tespitlerinde Yanlış Yapılan Adımlar

Su kaçaklarının iki yöntemi vardır. Geleneksel yöntemler ve Modern yöntemler. Bu her iki yöntemin birbirinden ayrılan etmenleri büyüktür. Çünkü geleneksel yöntemler ile su kaçağı tespiti yapılmaya çalışıldığında, evin tam anlamıyla bazı bölümlerinin inşaat haline geldiği görülmektedir. Ayrıca sorun bulunana kadar bir tesisatçı birkaç tuğlayı daha parçalamaktan da geri kalmayacaktır.

Modern yöntemde ise su kaçağı tespitinin yaptığı modern cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazların her biri suya ve suyun hareketlerine duyarlı bir şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca bu cihazları kullanan tesisatçıları da kulakları ve gözleri, suyun hareketlerinin ne denli bir cevap verebileceğini de iyi tespit etmektedir. Bu sayede, nem ölçer cihazları, tespit dedektörleri, ultrasonik dinleme cihazları ve kameralı sistemler ile, kırmadan, dökmeden herşeyin yerine kalmasını sağlayarak su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Uzun zamandan beri su kaçağı tespitinde bu modern cihazlar ve bu modern cihazlara uyumlu tesisatçılar ile hizmet vermektedir. Böylece yaşanabilecek sorunlarında su kaçağı tespiti işlemleriyle,  başarılı bir şekilde  su sızıntılarının üstesinden gelinmektedir…

Su Kaçağı

Su kaçakları düzenli bir sistem ile tespiti yapılmadığında büyük sorunlar açabilen bir problemdir. Su kaçaklarının önlenmesi bu yüzden önemli olmaktadır. su kaçağı, en iyi ekipmanlar ve sistemlerle, eski usul yöntemleri terk ederek su kaçaklarını bulma hizmetini vermektedir. Hizmet ağının geliştirilmesi ve oluşturulmasıyla gelişmiş birçok yapı ayrıntılı bir şekilde ele alınabilmektedir. Su kaçaklarının nedenleri farklılık gösterebilir. Fakat her birinin oluşturduğu sorun büyüktür ve erken önlem alınmadığı zaman ciddi problemlere neden olabilmektedir.

su kaçağı konusunda itinalı bir çalışma sergileyerek, müşterilerinin taleplerine uygun bir hizmet vermektedir. Bu taleplerinde, eve ya da iş yerindeki tesisat sisteminin yoğun olduğu mutfak ve banyolarda kırma işlemi yapmamaktadır. Günün modern gelişmelerini takip ederek geliştirmiş olduğu hizmette, su kaçakları tespitini gelişmiş teknolojik cihazlar üzerinden yapmaktadır. Bu cihazlar duvarın arkasında ya da zemin altında yer alan tesisatların incelenmesine ve su kaçağının tespitinin yapılabilmesini sağlamaktadır.

Su Kaçaklarında Modern Cihazlar

Su kaçağı hizmetinde, insanların refahını bozmadan, endişelerini azaltarak ve büyük bir inşaat masrafından kurtulmalarına yardımcı olmaktadır. Verilen hizmetin kalitesi, içeriği ve detayları, en iyi şekilde su tesisat hizmetinin alınabilmesini sağlamaktadır.Su kaçağında kullanılan modern ekipmanlar;

 • Akustik (Ultrasonik) Dinleme Cihazları,
 • Termal görüntüleme kameraları,
 • Nem ölçer

cihazlarıdır. Bu cihazlar su kaçağının bulmada kırma dökme işlemini izlemeden, temiz bir şekilde su kaçaklarının yerini tespit edilebilmesine yaramaktadır. Suyun bulunduğu alanlar, sıcaklık dereceleri gibi etmenler takip edilerek, duvar arkasında sürekli kırma işlemine gerek duyulmadan arama yapılmaktadır.su kaçağı hizmeti, su sızıntısının yerini bulduğunda da, sadece sorun olan tesisattın olduğu küçük bir alanı düzenli bir şekilde kırarak, onarım işlemini yapmaktadır.

Su kaçakları sorunları oldukça problemlidir ve bu yüzden gerekli önlem alınmadığında sorunlar fazlasıyla büyüyebilmektedir. Bu nedenle su kaçaklarına müdahale yapılırken su kaçağı hizmetinden yararlanmalı ve gerekli adımların doğru bir şekilde atılması gerekmektedir.

Su Kaçaklarında Modern Cihazların Yararları Nelerdir?

su kaçağı Modern bir cihazlar ile, eski usul yöntemlerin günümüzde yapılmasına gerek kalmayan bir yapısının olduğunu gösterir. Çünkü normal bir tesisatçı ve onun bu işi öğrendiği ustalarının su kaçaklarında yapmış olduğu yöntemler kırarak bulma yöntemidir. Bu yöntemler;

 • Tesisat sisteminin çıplak gözlerle görülebilmesini sağlamak için yapılır,
 • Bu yüzden duvarlar, fayanslar ve birçok sabit mobilyaların sökülmesi gerekmektedir.
 • Su sızıntısını bulma şamasında sürekli bir masraf oluşur ve maliyet tadilat masraflarıyla birlikte epey bir artar.
 • Sorun aynı gün içerisinde bulunmayabilir ve 1 haftalık bir süreçte kötü bir görüntü ya da pis koku oluşabilmektedir.

Tüm bu etmenler göze alındığında modern cihazlar tüm ilkel yöntemle ile yapılan sistemden uzaktır.su kaçağı da bunun önemine vararak gelişmiş kameralı sistemler ve dinleme cihazları ile hizmet vererek, olası tüm problemlerden uzakta bir hizmet vermektedir.

Su Kaçaklarının Etkeni

Su kaçakları tam manasıyla zarardır. Etkenleri ve zararları binayı çürüten, pis bir kötü kokunun oluşmasına neden olan ve  kimi zaman dairelerde alt komşuya su damlaları oluşturmaya neden olan bir etmeni vardır. Tüm bu zararların genel nedeni tesisat sisteminin özellikler demir tesisat sistemlerinin çürümesinden ve çatlamasından kaynaklanır. Plastik boru sistemlerinde ise boruların birbirine uyumlu bir şekilde tam olarak bağlanmaması, kalitesiz malzeme kullanılması ve itinasız işçilikte, su sızıntılarının sürekli görülme nedenleridir. su kaçağı servisi için tüm su sızıntısı ve kaçaklarına göre bir önlem almış, tespiti, onarımı ve bakımları konusunda profesyonel olarak hizmetini sürdürmektedir.

WhatsApp WhatsApp Tıkla