Site Rengi


Tesisatçı

Tesisatçı
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
6 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?
Loading...

Tesisatçı

Tesisat sistemleri yapıların en önemli donanımlarını oluşturmakta ve son derece de kaliteli ve işlevselliği yüksek olmalıdır. Tesisat sistemleri yaşam alanlarına suyun ulaşmasını ve yaşam alanlarındaki gider sularının da tahliye edilmesini sağlayan bir sistem sunmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı meydana gelecek olan herhangi bir arıza tüm yaşamsal durumları sekteye uğratacak ve oldukça zorlu bir süreç oluşturacaktır. Herhangi bir tesisat arızasında, bakımında veya onarımında tesisatçı seçimleri ise son derece yüksek olmaktadır.

Çünkü günümüzde birbirinden iki farklı şekilde hizmet veren tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının birbirinden farklı şekillerde hizmet vermesi ise teknolojik alt yapıları ile ilgili olmaktadır. Artık tesisat tamiratlarında kullanılan cihazlar ve robotlar sayesinde işlemler daha kaliteli ve daha profesyonel şekilde gerçekleşmektedir. Tabi Bu cihaz sistemlerini kullanmadan hizmet veren tesisat firmaları da bulunmaktadır. Cihazlar olmadan yapılacak olan tüm tesisat işlemlerinde kırma dökme olacak ve işlemler uzun sürecektir. Aynı zamanda cihaz sistemleri olmadan yapılan tesisat tamiratlarının ücretleri de yüksek olacaktır. Çünkü yapıların içinde neredeyse küçük çaplı bir inşaat alanı oluşacaktır.

Cihazlarla Kırma Dökme Olmadan Hizmet Veren Tesisatçınız

Cihaz sistemlerine sahip olan tesisatçı tamamen yüksek kalitede ve en karlı şekilde hizmet sunacaktır. Yapılan işlemlere geçmeden önce özetle yapılarda meydana gelecek olan tesisat arızalarına bakmak gerekir. Tüm tesisat sistemlerinde en sık görülen arızların başında su kaçağı gelmektedir. Hem yeni tesisat sistemlerinde hem de eski tesisat sistemlerinde görülen bu arızalar yüzünden borulardan su sızıntıları oluşur ve bu su sızıntıları da zamanla su basmalarına neden olacaktır.

Yaşam alanlarında en sık görülen tesisat arızalarından biri de gider borusu tıkanıklığı sorunları olacaktır. Lavabo ve klozet giderlerinde meydana gelecek herhangi bir tıkanma sorunu tüm yaşamsal standartları bozacağı gibi aynı zamanda istenmeyen olumsuz durumlara da neden olacaktır.

Bu iki farklı tesisat problemi profesyonel tesisatçı tarafından çok kısa sürede yapılacağı gibi aynı zamanda uzun süre kalite oluşturacak ve aynı sorunları bir daha göstermeyecektir. Özellikle de kullanan cihaz sistemleri sayesinde yaşam alanlarında hiçbir şekilde uzun süreli işlemler olmaz ve tüm işlemler kırma dökme olamadan sonuçlandırılır. Örneği su kaçağı problemlerinde tesisatçı öncelikle akustik dinleme cihazları ile tüm boruların geçtiği duvarları dinleyecek ve bu dinlemeler sonucunda da su kaçağı olan boru bölgesi noktasal olarak bulunacaktır. Bu sayede de yaşam alanlarında tek bir duvar veya fayans kırılmadan işlemler halledilmiş olacaktır.

Tüm Tesisat Arızalarına Profesyonel Çözümler

Aynı şekilde gider borusu tıkanıklığı sorunlarında da kullanılacak olan tıkanıklık açma robotları ve kameralı görüntüleme cihazları sayesinde gider borularındaki bütün tıkanıklıklar en kaliteli şekilde açılacak ve bir daha aynı nedenden dolayı tıkanıklık yaşanması gibi bir sorun olmayacaktır. Makineli ve cihazlı sistemler ile yapılacak olan işlemler sizler için büyük avantaj sağlayacak ve her açıdan da kalite oluşturacaktır.

Tesisat tamiri, su kaçağı bulma ve tamir etme, lavabo, klozet tıkanıklığı açma, kanal ve boru temizleme, tesisat bakım ve onarımları tamamen tesisatçı tarafından cihaz sistemleri ile ve profesyonel bir ekip ile uygulanmaktadır. Yaşam alanlarını uzun süre işgal etmeden ve kısa çalışma sürelerinde en iyi şekilde çözüme kavuşturulan bu arızalar uzun süreler boyunca da garanti oluşturmaktadır. Kameralı görüntüleme sistemlerinin kullanılması sayesinde arızların ilk kaynaklandığı nedenler bulunmakta ve bu nedenler ortadan kaldırılarak daha kaliteli bir tesisat sistemi sağlanmaktadır. Diğer tesisat çalışma yöntemlerine göre daha kaliteli bir işlem sunan bu tür cihazlı tamiratlar aynı zamanda fiyat yönünden de daha hesaplı olmaktadır.

WhatsApp WhatsApp Tıkla