Site Rengi


Tıkanıklık Açma

Anasayfa » Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
14 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu Yazıya Oy Vermek İster misiniz?

Loading...

Tıkanıklık konusu can sıkan, uğraşlardan ve belirli dönemlerde sağlığımızı tehdit edebilen durumlara neden olabilmektedir. Tıkanıklıkların belirli bir sebebi yoktur, insan kaynaklı ya da su üzerinden taşınan kireç gibi oluşumlardan meydana gelebilmektedir.. Bu yüzden tıkanıklık açma işlemleri bireysel olarak başarılamıyorsa ve sürekli olarak tıkanıklık devam ediyorsa tıkanıklık açma hizmetinden profesyonel bir yardım alınmalıdır.

Profesyonel Bir Tesisat Hizmeti

Profesyonel bir yardım tıkanıklık açma işlemlerinde itina, hassasiyet ve bir tesisatçının kendi evinde bu işi yapıyormuş gibi ilgiyle yapılmaktadır. Bu nedenle verilen tıkanıklık açma hizmetin akıbeti oldukça kuvvetli ve olumlu sonuçları vermektedir.

tıkanıklık açma işlemleri teknolojinin bugün geldiği noktada tesisat hizmeti için üretilen hizmetini kapsamaktadır. Yani gelişmiş cihazlar ile tıkanıklık işlemleri tıkanıklık açma işleminde detaylı bir şekilde ele alındığında;

 • İlk önce gider borusundaki tıkanıklıkların yeri tespit edilir. Bu banyolarda, tuvaletlerde, klozetlerde, mutfak lavaboları ve diğer tüm boruların tıkanıklıkları için geçerli bir yöntemdir. tıkanıklık açma işlemi için herhangi bir kısıtlama alanı bulunmamaktadır.
 • Tıkanıklık açma işleminde tespit işlemi, özel kamera sistemi ile sağlanır. Tıkanıklığın olduğu boru içerisine kamera yavaşça sokulur. Bir tesisatçı ekrana gelen görüntüleri inceler ve borunun içerisindeki tüm pislikleri, kalıntı parçaları ve tıkanıklığın merkezine ulaşana kadar inceler.
 • Sonrasında temizlik işi boru içerisine uzatılan bir kablolu makine işlemi ile başlayacaktır. Bu makine ya sarmal ucu ile tıkanıklık maddesini geri getirecektir ya da oradaki tıkanıklığı parça parça haline getirerek, boru içerisinden tamamen temizlenecektir. Bu aşama borunun içerisinde kalan diğer kalıtınlar üzerinde de uygulanarak, borunun içi tamamen temiz ve pürüzsüz olarak devam etmektedir. Bu sayede tıkanıklık açma hizmeti, gereksiz bir kırma işlemi olmadan, klozetlerin ya da lavabo tezgahlarının sökülmesine ya da bir yerlerin kırılmasına gerek kalmadan, tıkanıklıklar giderilecektir.

Tıkanıklığı Açmada Kamera ve Robot Makinenin Önemi

Tesisat hizmetinin bugünkü hizmeti kaba saba, kırma dökme ya da parçalama işleriyle değil, narin, yumuşak ve zararsız bir şekilde gerçekleştirme üzerine düzenlenmiştir. Bu yüzden tıkanıklık açma, istenilen ve beklenilen olumlu neticeleri tüm tesisat arızaları için başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. Bunun yararları ise;

 • Müşterilerin evinde ve işyeri dahil olmak üzere ek bir masraftan kurtulmalarını sağlamaktadır.
 • Kırma ve dökme işlemi olmadığı için, işçilik, tadilat, boya ve uğraş gerektiren masraflar yoktur.
 • İşlem kesin etkiyle yapılır ve defalarca borunun içerisinde kalıntı kalıp kalmadığı kontrol edilir,
 • Tıkanıklık neredeyse temizlenir ve boru üzerinden giderilir.
 • Müşterilere tıkanıklığın neden olduğunu, hangi cisimlerin ya da etmenlerin tıkanıklığı oluşturabildiği söylenebilir.

Tüm bu etkenler ve nedenler tıkanıklık açma hizmetinin bir parçasını oluşturmaktadır. Bu yüzden verilen hizmetin, tıkanıklık derdiyle uğraşmak zorunda kalanlar adına büyük bir olumlu etkisi olmaktadır.

Normal Yöntemlerle Tıkanıklık Açmak Doğru mu?

Normal yöntemler bildiğimiz ve kendi uyguladığımız yöntemlerdir. Tıkanıklık açma işlemeleri için sürekli olarak denediğimiz durumlar olsa da her zaman etkisi olmamaktadır. Özellikle kimyasal açıcıların kullanması borulara zarar vermekte ve yıpratmaktadır. Bu nedenle çok sık kullanılmamaları gerekmektedir ki, klozet tıkanıklıkları için bu durum daha zahmetli ve sağlık açısından kötüdür. Pompaların kullanılması, demir çubuklarla zorlanılması gibi etmenlerde bu yöntemlerin arasındadır. Eğer yağ kalıntıları, yemek artıklar, çeşitli gözden kaçan cisimler, kıl parçaları, peçeteler, diş macunu kutuları ya da diş macunları gibi etmenlerden tıkanıklık oluşmuşsa zamanla taş gibi sert hale gelmektedir. Bu sert hali de normal yöntemlerle tıkanıklığı açmaya çalışmak, borulara zarar verebileceğinden bu seferde su kaçaklarıyla uğraşılmak zorunda kalınabilir…

Pimaş Açma

Pimaşların tıkanması, suyun gitmemesi ya da geri taşması durumlarında sıkça görülen sorunlardan bir tanesidir. Tesisat sorunlarından biri olan pimaş gider boruları tıkanıklıklarının günümüzde pimaş açmahizmetiyle başarılı bir şekilde açılmaktadır.

 • Borulara zarar vermeden,
 • Tıkanıklığın yerini kameralar ile tespit ederek,
 • Özel bir robotu tespit edilen tıkanıklığın boru içerisinde ucu yaklaştırılarak

pimaş tıkanıklığı giderilmektedir. pimaş açma yöntemlerinin mantığı bu şekilde işlememektedir ve bu mantık ile yapılan çalışma, günümüzün en iyi pimaş açma sistemini oluşturmaktadır. Çünkü bazı tıkanıklıklar insan müdahalesiyle  açılmamaktadır. Bunun nedeni kimyasal açıcılar ya da pompalarla geçirilebilecek kadar sertleşebilmeleri ve kalınlaşmalarından dolayıdır.

Pimaş borularının yapısı, düzeni ve derinlikteki tıkanıklık yüzünden, dışarıdan uygulanabilecek müdahaleler, tıkanıklık sorunlarını sadece günlük yada haftalık olarak çözecektir. Çünkü azcık bir alan açılsa bile su yavaş bir şekilde kanalizasyona ulaşacak ve birkaç gün sonra o açık sertleşmiş tıkanıklık ile bir bütün olacaktır. Yani tıkanmalar sürekli olarak devam ettirilecektir. Bu yüzden gelişmiş sistemleri kullanan pimaş açmahizmetleriyle, kameralı tespit cihazları ve makine aracılığı ile borularınıza zarar vermeden pimaşlarınızı açabilir ve gider sularınız rahat bir şekilde size sorun olmadan yoluna gidebilir.

Pimaş Açma Hizmeti Nerelerde Uygulanır?

Gider borusu kapsamına giren her türlü pimaş, gelişmiş sistem üzerinden açılmaktadır.pimaş açmahizmeti,

 • Lavabo gider tıkanıklıkları,
 • Banyo tıkanıklıkları,
 • Klozet tıkanıklıkları,
 • Mutfaktan kaynaklanan tıkanıklıklar,
 • Balkon, teras gibi giderleri tıkanıklıkları,
 • Tuvalet Tıkanıklığı Açma

bu yöntemlerle açılmaktadır. Sorunun önceden kaynağının tespit edilmesi, tıkanıklığa neden olan cisimlerin ne kadar derinde olduğu fark etmemektedir. Bu özel robot sisteminin iki özelliği cismi geri getirebilmesi ya da bulunduğu bölgede yüksek hava basıncı ve su ile parçalayarak boru içerisinden temizlenmesini sağlamasıdır. Bu yöntem, tamamen güvenli etkili ve sistemli olarak kullanılmaktadır.

Pimaşlar Neden Tıkanır?

Tıkanıklık sebepleri, gider borusunun içi görüntülenerek çözümlenebilir. Fakat klozet ve mutfaklarda başta olmak üzere tıkanıklıkların büyük bir kısmı insanların atmış olduğu, saçlar, ıslak mendil ve kuru mendil, kıl gibi çeşitli nesneler grubuyla olmaktadır. Bu yüzden özellikle dar bir gider borunuz inşaat sırasında döşenmişse cisimlerin birbirine tutunarak tıkanıklık oluşturması da kesinlikle muhtemeldir. Bunun için pimaş açma tıkanıklığın kuvvetini kıracak robotu kullandığından pimaşta tıkanıklığa sebep olan her ne ise onu yerinde çözmektedir. Bu nedenle tıkanıklık giderilerek, atık sular rahat bir şekilde yoluna devam edebilmekte ve size geri yansımamaktadır.

 • Sağlık ve hijyen konusunda sıkıntı çekmeden,
 • Borularınıza zarar gelmeden ya da musluğun, klozetin yerinden sökülmesine gerek kalmadan,
 • Tamamen pimaş içerisini temizlenerek

güvenli bir pimaş açma hizmeti verilmektedir. Bu sayede oluşan sorun ve problemler direk olarak çözülmekte, yaşanan tıkanıklığın getirmiş olduğu streste ortadan kaldırılmaktadır.

Pimaşların Tıkanmasında Oluşan Sorunlar

Gider boruları yani pimaşların tıkanmaları, pis atık suyun gitmemesine neden olur. Bu gitmemelerin neticesinde kötü koku özellikle klozetlerden meydana gelir. Tıkanıklığın rahatsız edici etmenlerinden bir tanesi, sağlıksız olması ve kanalizasyona ulaşması gereken boruların yerine doğru bir şekilde takılmaması ya da dolambaçlı bir sistemden kaynaklanabilmektedir. Bu can sıkıcı bir durumdur ve çeşitli sorunları meydana getirir. Bu yüzden pimaş açma hizmetinin uygulamış olduğu sistem ile saatler içerisinde haftalarca uğraş vermiş olduğunuz tıkanıklık tamamen giderilir. Pimaşlarınız rahatlar, kötü koku ve buna bağlı olarak yaşanan taşmalarda giderilir.

Sağlığınız bozulmadan evlinizde ya da işyerinizde temiz suyunuzu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.pimaş açma, özellikle bir daha oluşabilecek tıkanıklık belirtilerini de son olarak kontrol ederek tam bir hizmet sağlamaktadır.

WhatsApp WhatsApp Tıkla